Bratislavsky sachovy zvaz

Výsledky

Majstrovstvá BA kraja mládeže v rapid šachu 2012 - Veľkonočný turnaj šachových nádejí

Igor Lintner, majster BK do 14 rokov v rapid šachuStredná odborná škola na Ivánskej ceste privítala v nedeľu 15.4.2012 5.ročník Veľkonočného turnaja šachových nádejí. Turnaj, ktorý organizoval ŠK Doprastav Bratislava v spolupráci s Bratislavským šachovým zväzom, bol zároveň aj Majstrovstom Bratislavského kraja detí a mládeže v rapid šachu.
Dôvodom k presunu miesta konania podujatia bola najmä vyššia kapacita nových hracích miestností. K miernemu sklamaniu usporiadateľov sa ju nepodarilo dostatočne využiť. No aj tak sa prezentovalo solídnych 78 detí v turnaji mladších žiakov, ktorý bol započítaný do 5.ročníka celoslovenskej dlhodobej náborovej súťaže Grand Prix mládeže 2011/12 a ďalších 15 hráčov hralo v turnaji starších žiakov do 20 rokov. Celkovo súťažilo 93 hráčov.
Víťazstvo v turnaji a zároveň titul majstra Bratislavy do 14 rokov získal ešte len 12-ročný domáci hráč Igor Lintner (8,5 bodu z 9-ich partií).

Čítať ďalej...

Majstrovstvá sveta mládeže Maribor 2012

Renáta Koloditsová

Majstrovstvá sveta mládeže sa konajú v rôznych kategóriách už od polovice 70-tych rokov minulého storočia. V roku 1993 sa konali v Bratislave v Parku kultúry a oddychu. Tento rok sa konali v slovinskom Maribore v termíne 7.-19.11.2012. Turnaja sa zúčastnilo 16 slovenských reprezentantov, kluby Bratislavského šachového zväzu reprezentovali:

Čítať ďalej...

Staromestský šachový turnaj - apríl 2016

Dňa 9.4.2016 zorganizoval KŠN Bratislava v spolupráci s MČ Bratislava - Staré Mesto sobotné šachové podujatie v malebných priestoroch Zichyho paláca. Pomoc s technickým zabezpečením turnaja poskytol aj ŠK Dúbravan.
Ako sa ukázalo, kolízia s mládežníckym turnajom v Dubnici nad Váhom ako aj štvrtou ligou v rámci Bratislavského kraja sa odzrkadlila na počte prihlásených hráčov. Taktiež sa ale ukázalo aj to, že turnaj začína mať aj svojich skalných priaznivcov. Napokon zasadlo k šachovniciam 5-kolového turnaja v rapid šachu 16 hráčov.

Ostatní šachoví nadšenci si mohli zahrať na pripravených voľných šachovniciach vo vedľajšej miestnosti.

Čítať ďalej...

Obvodné majstrovstvá v šachu žiakov a žiačok – Bratislava V

Po trojročnej prestávke Bratislavský šachový zväz v spolupráci s Centrom voľného času Gessayova 6 usporiadal Obvodné majstrovstvá v šachu pre žiakov a žiačky základných škôl a prvého stupňa osemročných gymnázií, ktoré sídlia v obvode Bratislava V - Petržalka. Veľmi pekná účasť 30 chlapcov a 6 dievčat z ôsmych škôl organizátorov potešila a dokázala, že tento turnaj sa organizovať oplatí.

Čítať ďalej...

Staromestský šachový turnaj august 2017

Dňa 13.8.2017 zorganizoval KŠN Bratislava v spolupráci s MČ Bratislava - Staré Mesto a ŠK Dúbravan nedeľné šachové podujatie na Hviezdoslavovom námestí. Počasie nám vskutku prialo a vyhli sme sa ako horúčavám, tak aj dažďu. Pri príjemných 25 stupňoch Celzia tak počas príjemného odpoludnia zasadlo ku šachovniciam turnaja v rapid šachu 20 hráčov. Vietor sa síce už tradične najmä v úvode podujatia prihlásil ku slovu zhodením násteniek, odfúknutím papierov, či nadvihnutím plastových šachovníc aj s figúrkami, no po ich uchytení už bolo všetko v najlepšom poriadku.

Čítať ďalej...

2% pre BŠZ

Vážení členovia šachových klubov BŠZ,

radi by sme Vás požiadali o darovanie 2% zo zaplatenej Dane z príjmov pre Bratislavský šachový zväz, ktorého členmi ste aj Vy.

Informácia k možnosti pomôcť svojmu klubu 2% z dane prostredníctvom BŠZ:
 
Chcete darovať svojmu klubu 2% z dane, ale ten nie je registrovaný ako prijímateľ? Žiadny problém, môžete mu pomôcť prostredníctvom BŠZ.

Viac informácii...