Bratislavsky sachovy zvaz

Bratislavský šachový zväz

Kalendár súťaží pre ročník 2013/2014

      5A11 4A11 3A1 5A12 turnaje, sviatky, prázdniny extraliga 1. liga 2. liga
piatok sobota nedeľa p s n n   p s n s n s n
6.9 7.9 8.9                        
13.9 14.9 15.9                        
20.9 21.9 22.9                        
27.9 28.9 29.9         Open Tatry              
4.10 5.10 6.10         Open Tatry              
11.10 12.10 13.10 1 1 1           1 2    
18.10 19.10 20.10       1 DL kraj           1 2
25.10 26.10 27.10 2 2 2                  
1.11 2.11 3.11                        
8.11 9.11 10.11 3 3 3       1 2        
15.11 16.11 17.11 4 4   2 GPX Cenada       3 4    
22.11 23.11 24.11         Open Piešťany           3 4
29.11 30.11 1.12 5 5 4                  
6.12 7.12 8.12       3 A-čková šachové víkendy (3d)   3 4        
13.12 14.12 15.12 6 6 5           5 6    
20.12 21.12 22.12                        
27.12 28.12 29.12                        
3.1 4.1 5.1                        
10.1 11.1 12.1 7 7   4             5 6
17.1 18.1 19.1 8 8 6   DL štvrťfinále              
24.1 25.1 26.1             5 6        
31.1 1.2 2.2 9 9   5           7 7  
7.2 8.2 9.2     7                  
14.2 15.2 16.2 10 10 8  

DL Semifinále

             
21.2 22.2 23.2       6             8 9
28.2 1.3 2.3 11 11   7         8 9    
7.3 8.3 9.3 12 12 9       7 8        
14.3 15.3 16.3       8             10 11
21.3 22.3 23.3                 10 11    
28.3 29.3 30.3 13 13 10     9 10 11        
4.4 5.4 6.4 14     9 MSR mládeže              
11.4 12.4 13.4     11   MSR mládeže              
18.4 19.4 20.4         Veľká noc              
25.4 26.4 27.4         MSR ml. žiaci + RAPID < 12 (2d)              
2.5 3.5 4.5         DL finále              
9.5 10.5 11.5                        
16.5 17.5 18.5                        
23.5 24.5 25.5         MSR st. žiaci + RAPID > 12 (2d)              
30.5 31.5 1.6                        

2% pre BŠZ

Vážení členovia šachových klubov BŠZ,

 

radi by sme Vás požiadali o darovanie 2% zo zaplatenej Dane z príjmov pre Bratislavský šachový zväz, ktorého členmi ste aj Vy. Tento čin v žiadnom prípade neovplyvní výšku Vašich príjmov, nebude Vás to stáť nič, len časť Vami už zaplatenej dane, ktorá by inak skončila v štátnom rozpočte, bude presmerovaná na účet BŠZ. Môžete pomôcť podporiť tak rozvoj šachu  v našom regióne.

Čítať ďalej...

Kalendár súťaží

Školenie a odporúčanie Rozhodcovkej komisie BŠZ

VV Bratislavského šachového zväzu organizuje dňa 10.9.2011 školenie rozhodcov všetkých tried a organizačných pracovníkov družstiev.

Na základe viacerých problémov počas majstrovských súťaží je doobedňajšia časť školenia venovaná súťažnému poriadku a obsluhe el. hodín, ktorú odporúčam absolvovať všetkým organizačným pracovníkom a kapitánom družstiev 3.-5. ligy.

Podrobné propozície TU.

Pri prípravách súpisiek na sezónu 2011/2012 odporúčam zohľadniť, aby na každej súpiske bol aspoň jeden hráč s platnou rozhodcovskou kvalifikáciou. Zoznam rozhodcov nájdete na> http://www.chess.sk/index.php?str=clenovia&detail=4 . Po spracovaní výsledkov školenia bude na internetovej stránke BŠZ aktualizovaný zoznam rozhodcov v Bratislavskom kraji.

Ďakujem

Šachu zdar Ladislav Šipeky, Predseda RK Bratislavského kraja

Historická tabuľka víťazov Majstrovstiev Bratislavy jednotlivcov v šachu


Ročník Majster Bratislavského Kraja Šachový oddiel, klub Link
2019 Lukáš Sebastián Kostolanský ŠK Slovan Bratislava M BA 2019 - storočnica
2018 Jozef Franzen * ŠK Slovan Bratislava 3. miesto na Open Slovan 2018
2017 Igor Lintner ŠK Doprastav Bratislava O pohár SNP - FIDE OPEN Dúbravan 2017
2016 Jozef Franzen ŠK Slovan Bratislava Open Slovan 2016
2015 Milan Pacher ŠK Slovan Bratislava IPCA World Individual Chess Championship 2015 Group B
2014 Ján Smoleň ŠK Strelec Devínska Nová Ves M BA 2014
2013 Pavel Čertek * ŠK Slovan Bratislava 2. miesto na OPEN Slovan 2013
2012 Dušan Schwarz ŠK Doprastav Bratislava M BA 2012
2011 Dušan Schwarz ŠK Doprastav Bratislava M BA 2011
2010 Miroslav Kleman * ŠK Doprastav Bratislava M BA 2010
2009 FM Milan Pacher ŠK Slovan Bratislava M BA 2009
2008 Pavol Federič ŠK Modra M BA 2008
2007 Milan Pacher ŠK Slovan Bratislava M BA 2007
2006 Martin Jánoš ŠK Tatran Bratislava M BA 2006
2005 Milan Pacher* (Miloš Kebis) ŠK Slovan Bratislava (ŠK Krasňany) M BA 2005
2004 Ján Smoleň (Andrej Královič) ŠK Strelec Devínska Nová Ves  
2003 Ján Smoleň ŠK Strelec Devínska Nová Ves  
2002 Martin Bezúch ŠK Strelec Devínska Nová Ves  M BA 2002
2001 Ivan Novák ŠK Tatran Bratislava  M BA 2001
2000 Ivan Novák ŠK Tatran Bratislava   
1999 Erik Oprea ŠK Slovan Bratislava  M BA 1999
1998 Martin Mynář ŠK Doprastav Bratislava  
1997 Stanislav Vlček ŠO TJ Spoje Bratislava   
1996 Ivan Novák    
1995 Andrej Komora ŠK Slovan Bratislava M BA 1995
1994 Ivan Novák Tatran Hydrostav Bratislava M BA 1994
1993 Maximo Lugo Sanchez    
1992 Ján Duraj Športbyt Bratislava  
1991 Michal Ač ŠK Slovan Bratislava M BA 1991
1990 Karol Bíro ŠK Dunaj Bratislava M BA 1990
1989 Marek Kolčák a Michal Ač   M BA 1989  
1988 Peter Petrán a Pavel Čertek   M BA 1988 
1987 Pavel Čertek    
1986 Peter Petrán a Róbert Tibenský    
1985 Michal Ač    
1984 Karol Bíro    
1983 Peter Petrán, Róbert Tibenský, Pavel Čertek    
1982 Igor Štohl    
1981 Boris Djubek a Karol Rückschloss    
1980 Jozef Franzen a Peter Petrán    
1979 Róbert Tibenský a Karol Petrík    
1978 Jozef Franzen    
1977 Štefan Ďuriga    
1976 Oldřich Štefan    
1975 Igor Prívara    
1974 Karol Petrík    
1973 František Jablonický    
1971 Karol Rückschloss   M BA 1971
1970 Igor Prívara, Jozef Franzen, Ladislav Lutter    
1969 Vladimír Cibulka    
1968 Štefan Gross    
1967 Igor Prívara    
1966 Július Kozma    
1965 Ján Kotlárik    
1964 Oldřich Štefan   M BA 1964
1963 Mirza Bajcura   M BA 1963
1961 Anton Hajduk, Oldřich Štefan, Edmund Kozma    
1960 Gabriel Delmár    
1959 Mirza Bajcura a Viliam Jóna    
1958 Mirza Bajcura    
1957 Gabriel Delmár    
1956 Ladislav Duhan    
1952 Imrich Ivančo   M BA 1952 
1951 Július Kozma    
1949 Ján Šefc    
1948 Ľudovít Potúček Klub Poštári, predchodca Spoje Bratislava M BA 1948
1947 Juraj Hukel    
1946 Maximilián Ujtelky, Gabriel Delmár, Mikuláš Milan    
1944 Ľudovít Potúček    
1943 Ľudovít Potúček    
1942 Ľudovít Potúček    
1941 Maximilián Ujtelky   M BA 1941 
1940 Ľudovít Potúček    
1939 Ctirad Pacák   kruhový turnaj, 22 hráčov, 1. C. Pacák 18,5/22, 22.12.1938-4.4.1939
1938 Štefan Fazekaš a Karel Hucl    
1937 Alexander Cohn    
1936 Štefan Fazekaš    
1935 Štefan Fazekaš    
1934 Vladimír Roháček   M BA 1934 
1933 Ján Gavlík    
1932 Max Walter   M BA 1932
1931 Dezider May    
1930 Dezider May    
1929 Dezider May    
1928 Pavol Gomboš    
1927 Dezider May   M BA 1927 
1926 Dezider May   M BA 1926
1925 Max Walter    
1924 Max Walter    
1923 Eugen Smogrovics    
1922 Dezider May    
1919 Max Walter    

V zátvorke sú uvedení víťazi Pohára BŠZ.

* Najlepšie umiestnený hráč turnaja z oddielov Bratislavského kraja

Ďalšie články...

2% pre BŠZ

Vážení členovia šachových klubov BŠZ,

radi by sme Vás požiadali o darovanie 2% zo zaplatenej Dane z príjmov pre Bratislavský šachový zväz, ktorého členmi ste aj Vy.

Informácia k možnosti pomôcť svojmu klubu 2% z dane prostredníctvom BŠZ:
 
Chcete darovať svojmu klubu 2% z dane, ale ten nie je registrovaný ako prijímateľ? Žiadny problém, môžete mu pomôcť prostredníctvom BŠZ.

Viac informácii...