Bratislavsky sachovy zvaz

Bratislavský šachový zväz

Konkurzné podmienky súťaží BŠZ 2019

VV BŠZ vyhlasuje konkurzy na usporiadanie šachových podujatí Bratislavského kraja na rok 2019. V prílohe zasielam konkurzné podmienky na usporiadanie:

·         Majstrovstvá Bratislavského kraja v praktickom šachu jednotlivcov 2019

·         Majstrovstvá Bratislavského kraja v rapid šachu jednotlivcov 2019

·         Majstrovstvá Bratislavského kraja v bleskovom šachu jednotlivcov 2019

·         Majstrovstvá Bratislavského kraja dorasteneckých družstiev (Dorastenecká liga 2018/2019 )

 

Prihlášky do konkurzov s návrhom propozícií turnaja posielať predsedovi BŠZ a predsedovi ŠTK BŠZ do 1.12.2018 vrátane. Na prihlášky doručené po termíne nebude braný zreteľ:

·         Martin Sklár (Predseda BŠZ): sklar_m@centrum.sk

·         Eduard Šimkovič (Predseda ŠTK BŠZ): esimkovic@googlemail.com

 

S pozdravom,

 

Eduard Šimkovič

esimkovic@googlemail.com

 

+421 903 496 651

 

 

Vyhlásenie BŠZ k vražde vo Veľkej Mači

Bratislavský šachový zväz odsudzuje dvojnásobnú úkladnú vraždu Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Rodinám pozostalých, priateľom a známym, ako aj celej novinárskej obci vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Šachová partia sa často láme na jednej chybe. V súčasnosti by najväčšou chybou, vedúcou k prehre celej spoločnosti, bolo mlčať a nepožadovať od kompetentných orgánov dôsledné a nestranné vyšetrenie tohto otrasného činu.

Tretie kolo nadstavby 5. ligy A11, ktoré sa odohrá v piatok 16.3.2018, sme sa rozhodli symbolicky venovať týmto dvom mladým ľudom. Prosíme jednotlivé družstvá, aby si pred začiatkom zápasu uctili ich pamiatku minútou ticha.

V rámci technických a organizačných náležitostí informujeme, že po dohode s ŠTK pristupujeme v rámci kola proponovaného na 16.3.2018 k týmto krokom:
- neobsadenie šachovnice nebude pokutované, ani sa nebude zarátavať do počtu neobsadení za sezónu
- v prípade vzájomnej dohody domácich a hostí môže byť čas začiatku stretnutia posunutý
- v prípade vzájomnej dohody domácich a hostí môže byť zápas presunutý na iný deň, najneskôr však musí byť odohraný do 13.4.2018 vrátane
- riaditeľ 5. ligy bude bez pokuty akceptovať zaslanie výsledkov aj v sobotu 17.3.2018

Martin Sklár,
predseda BŠZ

V Bratislave, 15.3.2018

Nekrológ za Ivana Fialu

Ivan Fiala – 25. 10.1940 – 28. 12. 2017

Dňa 28.12. 2017 opustil šachový svet spoluzakladateľ jurského šachového klubu a neskôr jeho predseda a organizačný pracovník Ivan Fiala.

Pochádzal z ôsmich súrodencov. K šachu ho priviedol otec, spolu s ktorým patril k zakladajúcim členom šachového klubu vo Svätom Juri v r. 1956. Odvtedy sa venoval šachu ako svojmu koníčku veľmi aktívne. Staral sa o rast mládeže. Viedol šachový krúžok na základnej škole, s ktorým zvíťazil na turnaji bratislavských škôl v Bratislave-Rači. K šachu priviedol aj svojich mladších súrodencov a boli časy, kedy za Svätý Jur na desiatich šachovniciach nastupovali piati Fialovci. I keď ako dospelý už nebýval vo Svätom Juri, zostal verný šachovému oddielu a nevynechal žiaden zápas. Zúčastňoval sa aj seniorských turnajov vo Vysokých Tatrách.

Za veľký úspech považoval návrat klubu späť do 3. ligy, bohužiaľ v súťaži sa mu podarilo odohrať iba prvé kolo. Zradilo ho srdce, následkom dlhodobej liečby zákernej choroby. Vždy bol veľký bojovník, žiaľ – už mu nezostávali sily na to, aby bojoval s oslabeným srdcom.

Zomrel 28. 12. 2017 v nemocnici v Ružinove.

Česť jeho pamiatke.

Posledná rozlúčka s Ivanom bude 5. januára 2018 v krematóriu v Bratislave.

 

Autor: Vladimír Fiala

Školenie rozhodcov

Vážení šachoví priatelia, v dňoch 15. a 16.9.2017 sa v priestoroch Doprastavu na Drieňovej 27 v Bratislave uskutoční Školenie a seminár rozhodcov všetkých tried vrátane seminára pre UR, FR a IA.

Bližšie informácie nájdete v priloženom súbore PDF. Z dôvodu prípravy materiálov je nutné prihlásiť sa najneskôr do 14.09.2017.

Konferencia BŠZ 2017

Konferencia BŠZ sa uskutočnila 18.5.2017. Video záznam z rokovania nájdete TU

2% pre BŠZ

Vážení členovia šachových klubov BŠZ,

radi by sme Vás požiadali o darovanie 2% zo zaplatenej Dane z príjmov pre Bratislavský šachový zväz, ktorého členmi ste aj Vy.

Informácia k možnosti pomôcť svojmu klubu 2% z dane prostredníctvom BŠZ:
 
Chcete darovať svojmu klubu 2% z dane, ale ten nie je registrovaný ako prijímateľ? Žiadny problém, môžete mu pomôcť prostredníctvom BŠZ.

Viac informácii...