Bratislavsky sachovy zvaz

Trochu iný šach - Prológ

Častokrát vídavame v novinách alebo časopisoch diagramy, ktoré vyžadujú iný prístup k riešeniu. Sú zložitejšie a komplikovanejšie, ako klasické napr. dvojťažky, o to sú však riešenia krajšie. Na Slovensku máme skvelého kompozičného šachistu Tomáša Peitla, ktorý je v súčasnosti aj 23. najlepším na svete. Pripravil pre čitateľov sériu článkov, kde sa bude venovať vždy jednej oblasti z kompozičného šachu, uvedie príklady a spôsoby riešenia a zároveň zverejní úlohy, na ktorých sa môžu šachisti otestovať, popremýšľať nad nimi. Práve v dnešnej uponáhľanej dobe chceme, aby si ľudia tieto úlohy užili, mali na ne dostatok času a tak každá nová kapitola bude zverejnená raz za mesiac. Najlepší riešiteľ získa hlavnú cenu, knižku od FM Miroslava Vanka a GM Michala Dragouna. Táto knižka bude o to vzácnejšia, že ju víťaz získa aj s podpismi oboch autorov. Čítaj prológ tu

2% pre BŠZ

Vážení členovia šachových klubov BŠZ,

radi by sme Vás požiadali o darovanie 2% zo zaplatenej Dane z príjmov pre Bratislavský šachový zväz, ktorého členmi ste aj Vy.

Informácia k možnosti pomôcť svojmu klubu 2% z dane prostredníctvom BŠZ:
 
Chcete darovať svojmu klubu 2% z dane, ale ten nie je registrovaný ako prijímateľ? Žiadny problém, môžete mu pomôcť prostredníctvom BŠZ.

Viac informácii...