Bratislavsky sachovy zvaz

Zaujímavosti

Najsilnejší turnaj histórie Norway chess 2017

Nenechajte si ujsť analýzu a pochopenie partií najsilnejšieho turnaja histórie. Dostal sa Magnus Carlsen na dno, alebo bude ešte klesať? Kto má šancu byť novým vyzývateľom? 

Viac o podujatí

Dôležité informácie:
Kedy: 
21.6.2017 (streda) od 17:30 – 20:00 
Kde: Drieňová 27, Doprastav a.s., Bratislava – hracia miestnosť ŠK Doprastav BA
Prednášajúci: Veľmajster Igor Štohl
Téma: Najsilnejší turnaj histórie Norway chess 2017
Vstupné: študenti do 18 rokov zadarmo, dôchodcovia 60r. a viac 1€, ostatní 3€, členovia ŠK Doprastavu 1€
Prihláška: email: sachovaakademia@gmail.com , telefón 0903 793 013 (Michal Vrba)

Neprehliadnite najnovšie videá

 

GM Róbert Cver vs. IM Vojtěch Zwardoň, Extraliga CZ 2017

 https://www.youtube.com/watch?v=pC3LW2GUHW8

GM Ján Plachetka vs. GM Elke Schneider, Olympiáda 1982

https://www.youtube.com/watch?v=jbTOqIAGFvU  

Ako sme získali striebornú medailu na olympiáde

 

Prvý slovenský veľmajster, Ján Plachetka, vám porozpráva príbeh, ako sa vtedajšie Československo vybojovalo striebornú medailu na olympiáde.

Písal sa rok 1982 a družstvo Československa v zložení Hort, Smejkal, Ftáčnik, Jansa, Plachetka, Ambrož, sa umiestnili medzi družstvami zo Sovietskeho zväzu a USA.

Dôležité informácie:
Kedy: 
17.5.2017 (streda) od 17:30 – 20:00 
Kde: Drieňová 27, Doprastav a.s., Bratislava – hracia miestnosť ŠK Doprastav BA
Prednášajúci: Veľmajster Ján Plachetka
Téma: Strieborná medaila z olympiády
Vstupné: študenti do 18 rokov zadarmo, dôchodcovia 60r. a viac 1€, ostatní 3€, členovia ŠK Doprastavu 1€
Prihláška: email: sachovaakademia@gmail.com , telefón 0903 793 013 (Michal Vrba)

Viac o prednáške

 

Trochu iný šach - Prológ

Častokrát vídavame v novinách alebo časopisoch diagramy, ktoré vyžadujú iný prístup k riešeniu. Sú zložitejšie a komplikovanejšie, ako klasické napr. dvojťažky, o to sú však riešenia krajšie. Na Slovensku máme skvelého kompozičného šachistu Tomáša Peitla, ktorý je v súčasnosti aj 23. najlepším na svete. Pripravil pre čitateľov sériu článkov, kde sa bude venovať vždy jednej oblasti z kompozičného šachu, uvedie príklady a spôsoby riešenia a zároveň zverejní úlohy, na ktorých sa môžu šachisti otestovať, popremýšľať nad nimi. Práve v dnešnej uponáhľanej dobe chceme, aby si ľudia tieto úlohy užili, mali na ne dostatok času a tak každá nová kapitola bude zverejnená raz za mesiac. Najlepší riešiteľ získa hlavnú cenu, knižku od FM Miroslava Vanka a GM Michala Dragouna. Táto knižka bude o to vzácnejšia, že ju víťaz získa aj s podpismi oboch autorov. Čítaj prológ tu

Hra s figúrami alebo pešiakmi? Čo je dôležitejšie?

Nahliadnite do mysle veľmajstra. Ako rozmýšľa nad pozíciou, partiou a šachmi? Slovenský veľmajster Ľubomír Ftáčnik vám v tréningovej prednáške prezradí, či sú dôležitejší pešiaci, ale figúry. Dôležité informácie: Kedy: 17.2.2016 (streda) od 17:30 – 20:00 Kde: Drieňová 27, Doprastav a.s., Bratislava – hracia miestnosť ŠK Doprastav BA Prednášajúci: Veľmajster Ľubomír Ftáčnik Téma: Hra s figúrami alebo pešiakmi. Čo je dôležitejšie? Vstupné: študenti do 18 rokov zadarmo, dôchodcovia 60r. a viac 1€, ostatní 3€, členovia ŠK Doprastavu 1€ Prihláška: email: sachovaakademia@gmail.com , telefón 0903 793 013 (Michal Vrba) Kalendár plánovaných podujatí

Superturnaj Saint Louis 2015

Je korešpondenčný šach mŕtvy?

Jozef Franzen prijal pozvanie BŠA aby pohovoril o korešpondenčnom šachu, jeho vývoji a súčasnom stave a ukázal svoje najkrajšie partie, ktoré zohral aj s majstrami sveta. Dôležité informácie: Kedy: 3.2.2016 (streda) od 17:30 – 20:00  Kde: Drieňová 27, Doprastav a.s., Bratislava – hracia miestnosť ŠK Doprastav BA Prednášajúci: Medzinárodný majster v praktickom šachu a medzinárodný veľmajster v korešpondenčnom šachu Jozef Franzen Téma: Je korešpondenčný šach mŕtvy? Vstupné: študenti do 18 rokov zadarmo, dôchodcovia 60r. a viac 1€, ostatní 3€, členovia ŠK Doprastavu 1€ Prihláška: email: sachovaakademia@gmail.com , telefón 0903 793 013 (Michal Vrba) Partia roka 2015 - David Navara - Radek Wojtaszek Varianta, o ktorej vedia aj naše ženy - Magnus Carlsen - Veselin Topalov Kalendár plánovaných podujatí

2% pre BŠZ

Vážení členovia šachových klubov BŠZ,

radi by sme Vás požiadali o darovanie 2% zo zaplatenej Dane z príjmov pre Bratislavský šachový zväz, ktorého členmi ste aj Vy.

Informácia k možnosti pomôcť svojmu klubu 2% z dane prostredníctvom BŠZ:
 
Chcete darovať svojmu klubu 2% z dane, ale ten nie je registrovaný ako prijímateľ? Žiadny problém, môžete mu pomôcť prostredníctvom BŠZ.

Viac informácii...