Bratislavsky sachovy zvaz

O novom majstrovi sveta Magnusovi Carlsenovi

Milí priatelia a priaznivci kráľovskej hry,

rok 2013 patrí k prelomovým. Hrá sa zápas o majstra sveta medzi vyzývateľom Magnusom Carlsenom a držiteľom titulu "majster sveta" Vishy Anandom. Carlsenovu hru možno porovnať k prelomovej ako svojho času fenomenálneho Fischera. V dvadsiatichdvoch rokoch sa mu podarilo zlomiť rekord samotného Kasparova na ELO listine a dosiahol hranicu 2872 bodov, čím o triedu prevyšuje celú šachovú špičku.

 

Veľmajster Igor Štohl sa venuje prednáškam o majstroch sveta a práve na výslnie prichádza nový úžasný šachista, a práve jeho zápasu o titul majstra sveta bude venovaná prednáška dňa 28.11.2013 v Bratislave - Petržalke.

Vo štvrtok 28.11.2013, od 17:30 – 19:30 sinerobte program a prídite na neopakovateľnú prednášku o novom majstrovi sveta Magnusovi Carlsenovi. Rozoberieme si jeho herný štýl, partie zo zápasu s Vishy Anandom ale aj z kandidátskeho turnaja, ktorý bol napínavý doslova do poslednej sekundy.Aby sme  Vám zabezpečili čo najväčší komfort, prihláste sa vopred a zaistite si miesto. Celkový počet miest je obmedzený len na 25 a uprednostnení budú skôr prihlásení.

Ukážka z prednášky o Emanuelovi Laskerovi

Viac informácií o podujatí

Dôležité informácie:
Kedy:
28.11.2013 (štvrtok) od 17:30 – 19:30
Kde: DK Lúky Bratislava – Petržalka, Vigľašská 1
Prednášajúci: Veľmajster Igor Štohl
Téma: Zápas o majstra sveta Magnus Carlsen - Vishy Anand 2013
Občerstvenie: Zabezpečené ZADARMO
Vstupné: 5€/osoba
Kapacita miestnosti je 25 ľudí, preto vopred prihlásení budú mať prednosť vstupu
Prihláška: email:  sachovaakademia@gmail.com , telefón 0903 793 013 (Michal Vrba), web: www.sachovaakademia.sk

2% pre BŠZ

Vážení členovia šachových klubov BŠZ,

radi by sme Vás požiadali o darovanie 2% zo zaplatenej Dane z príjmov pre Bratislavský šachový zväz, ktorého členmi ste aj Vy.

Informácia k možnosti pomôcť svojmu klubu 2% z dane prostredníctvom BŠZ:
 
Chcete darovať svojmu klubu 2% z dane, ale ten nie je registrovaný ako prijímateľ? Žiadny problém, môžete mu pomôcť prostredníctvom BŠZ.

Viac informácii...