Bratislavsky sachovy zvaz

Veľkonočný turnaj šachových nádejí 2011 - MBK v rapid šachu do 10 a 14 rokov

V sobotu 30.4.2010 sa uskutočnil v priestoroch ŠK Doprastav Bratislava na Drieňovej ulici 4.ročník Veľkonočného turnaja šachových nádejí.
Oproti minulým rokom sa tentoraz nekonal turnaj starších žiakov. Dôvodom je veľkosť hracej miestnosti, ktorá pojme maximálne 90-100 hráčov. Takúto účasť už vie naplniť aj samotný turnaj hráčov do 14 rokov, ktorý sa započítava do celoslovenskej náborovej súťaže GPX. V ňom tentoraz aj napriek kolízii so štvrťfinále Dorasteneckej ligy štartovalo 80 hráčov.

Víťazstvo v turnaji a zároveň titul majstra Bratislavy do 14 rokov obhájil z minulého roku  ešte len 11-ročný domáci hráč Marek Karas (8 bodov z 9-ich partií).

Marek bol na turnaji prvý nasadený, avšak cestu k celkovému víťazstvu mu vyčistila druhá v celkovom poradí Anna Vrtiaková (KŠN Bratislava, 7,5/9), keď v poslednom kole porazila dovtedy vedúceho a nakoniec celkovo tretieho, talentovaného Rakúšana Felixa Blohbergera (Sk Wien-Ottakring, 7/9). Anna Vrtiaková sa stala zároveň majsterkou Bratislavy do 14 rokov a tiež získala pohár za víťazstvo v hodnotení turnaja do GPX. Svojimi výkonmi potešili aj ďalší dvaja hráči so 7-mimi bodmi, domáci Jakub Nguyen (ŠK Doprastav Bratislava) a Milan Chovan (NŠK Nitra). Majstrami Bratislavského kraja do 10 rokov sa stali, celkovo ôsmy Miroslav Macko (KŠN Bratislava, 6,5/9) a 36-ta v celkovom poradí, Barbora Cíbiková (Šk Senec, 5/9). V hodnotení GPX do 11 rokov zvíťazila Anna Vrtiaková pred Jakubom Nguyenom a Igorom Lintnerom, do 8 rokov bol najlepší 6-ročný Jakub Šošovička (ŠK Strelec Devínska Nová Ves, 12.miesto 6/9), pred Romanom Veltschmidom (ŠK Láb, 14.miesto, 6/9) a Matúšom Valovičom (CVČ ESKO Kulíškova, 25.miesto, 5,5/9). Najlepším dievčaťom do 8 rokov bola Barbora Cíbiková (Šk Senec, 36.miesto, 5/9), medzi 14-ročnými sa okrem suverénnej Vrtiakovej najviac darilo Márii Cíbikovej (Šk Senec, 22.miesto, 5,5/9). V štartovom poli sa nestratila ani najmladšia účastníčka, ešte len 4-ročná (!) Simonka Barnášová (CVČ Gessayova, 71.miesto, 3 b.). Kompletné výsledky možno nájsť na http://chess-results.com/tnr48984.aspx?ix=1&art=1&lan=4&wi=1000&turdet=YES.
Ďakujeme všetkým zúčastneným hráčom, trénerom a rodičom, ako aj sponzorom z ŠK Doprastav Bratislava a z Bratislavského šachového zväzu. Ďalšie informácie a fotografie nájdete na www.skdps.com, ako aj na stránke série turnajov GPX mládeže http://gpx.jogo.sk/info.php.