Bratislavsky sachovy zvaz

Trojkráľový turnaj patril trom kráľom šachu

 

Dňa 6.1.2012 sa v Bratislave Dúbravke uskutočnil tradičný Trojkráľový rapid, ktorý bol prvýkrát zároveň Majstrovstvami Bratislavy v rapid šachu. Turnaja sa zúčastnilo presne 100 hráčov, priemerný rating turnaja bol 1706. Absolútnym víťazom turnaja sa stal IM Michal Mészáros, majstrom Bratislavy sa stal IM Milan Pacher, trojicu šachových kráľov uzatvoril s rovnakým bodovým ziskom ako prví dvaja, GM Tomáš Likavský (na fotografii).

Najlepšou ženou a zároveň majsterkou Bratislavy sa stala len jedenásťročná Anna Vrtiaková z KŠN Bratislava. Ďalšie ceny: najlepší junior do desať rokov Jakub Šošovička, junior do 16 rokov Marek Karas, junior do 20 rokov Juraj Šošovička. Najlepší mladší senior FM Ivan Novák a najlepší starší senior Peter Androvič. Najlepším hráčom ŠK Dúbravan sa stal Michal Kováč.

Okrem cien Bratislavského šachového zväzu boli odovzdané aj ceny venované MÚ Dúbravka a ŠK Dúbravan, celková hodnota spoločného cenového fondu bola navýšená na niečo cez 350 € !

Turnaj prebiehal naraz vo dvoch miestnostiach, vo veľkej sále, kde rozhodovali Ladislav Šipeky FA, a Rastislav Kevický, sa nevyskytli žiadne spory, ktoré by rozhodcovia museli riešiť. V malej sále kde rozhodovala posledné stoly Lucia Kevická, sa vyskytlo niekoľko porušení zo strany začiatočníkov avšak bez protestov.

Jedenásť členný organizačný štáb turnaja tvorili: Peter Falťan (BŠZ) , Rastislav Kevický, Ladislav Šipeky FA, Lucia Kevická, Ingrid Kevická, Paulovič, Belák, Világi a ďalší (ŠK Dúbravan) ; p.Daniš a jeho spolupracovníci – (technici KC Fontána) ; Mgr. Petřvalská a Mgr. Olenočinová (MÚ Dúbravka).

Záznam vo forme reportáže z turnaja bude vo vysielaní Dúbravskej televízie.

Tešíme sa na stretnutie koncom augusta 2012 kedy približne v tej istej zostave organizujeme prvý ročník FIDE OPEN Dúbravan.

 

 

2% pre BŠZ

Vážení členovia šachových klubov BŠZ,

radi by sme Vás požiadali o darovanie 2% zo zaplatenej Dane z príjmov pre Bratislavský šachový zväz, ktorého členmi ste aj Vy.

Informácia k možnosti pomôcť svojmu klubu 2% z dane prostredníctvom BŠZ:
 
Chcete darovať svojmu klubu 2% z dane, ale ten nie je registrovaný ako prijímateľ? Žiadny problém, môžete mu pomôcť prostredníctvom BŠZ.

Viac informácii...